Services Banner

FUE TEKNİĞİ (SAPPHİRE TEKNİĞİ)

Section Title Icon

1990lı yıllardan beri uygulanmakta olan saç nakli işlemlerinde FUT yöntemi kullanılırken 2005 li yılların başlarında FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemine geçiş sağlanmıştır. Zaman içerisinde yeni yöntemler geliştirilmiş olsa dahi günümüzde hala en etkili yöntem FUE yöntemidir.

Mikro motor dediğimiz bir aletin ucuna takılan 0.7 - 0.8 mm lik punclar ile donör bölgesindeki saç köklerinin (greftlerin) kesi yapılmaksızın tek tek alınması, hem hasta için yara veya kesi izi oluşturmadan çabuk iyileşme sağlamakta hem de oldukça konforludur. Sağlıklı ve yeterli bir şekilde alınan saç köklerinin saçsız bölgeye nakledilmesi sırasında eskiden kullanılan metal (çelik) slitler yerine elmas başlı Sapphire tekniği daha pürüzsüz ve keskin olması nedeni ile hem daha hızlı iyileşme hem de doğal görünüme ulaşma açısından kolaylık sağlar. Donör bölgesinden alınıp açılan kanalların içine tek tek greftler yerleştirildikten sonra saç nakli işleminiz tamamlanmış olur. Saç nakli operasyonunun sonunda yapılan pansumanın ertesi günü (1.gün) çıkarma işlemi yapılır. 2. veya 3. günü özel şampuan ve losyonlarımız ile yıkama işlemi başlayıp 10.güne kadar devam etmektedir. 10.gün kabuk dökme işlemi yapılması ile beraber saçlarınıza kavuşmuş olmaktasınız. 1.aya kadar devam eden saçlı haliniz şok kırılma yapabilmektedir. 3. ayda çıkmaya başlayan saçlarınız 6.ayda %60ını 1 yılda ise %90-95ini tamamlamaktadır.

Services Banner

DHI TEKNİĞİ

Section Title Icon

DHI(Direct Hair Implantation) yöntemi mikro motor dediğimiz bir aletin ucuna takılan 0.7 - 0.8 mm lik punclar ile donör bölgesindeki saç köklerinin (greftlerin) tek tek alınması sonucunda alınan bu greftlerin choi denilen özel kalemlerin içine yerleştirilip saçlandırma işleminin yapılacağı bölgeye nakledilmesi işlemidir. Choi iğnesi çok ince, silindirik ve keskin bir uca sahiptir. Bu yüzden dokuya hasar vermez ve iyileşme süresi çok kısadır.

DHI yönteminde kanal açılma işlemi yapılmadan uygulandığı için greftlerin dışarıda kalma süresi daha kısadır. FUE ve DHI tekniği karşılaştırıldığı zaman kişiye uygun ve yapılması gereken teknik kullanılması şarttır. DHI yöntemi FUE tekniğine göre daha zahmetli ve maliyetli bir işlemdir. Alınan sonuçlarda ise iki yöntem arasında belirgin bir farklılık bulunmamaktadır. Sonucun iyi olması tamamen işlemi yapan kişilerin tecrübesi ile alakalıdır.

Services Banner

TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Section Title Icon

Traşsız saç ekimi genellikle sadece ön kısmı ekilecek ve saçlarını kestirmek istemeyen kişilerde, seyrelmenin olduğu ve saçların arasına girilebilen durumlarda saçlar kesilmeden ekim yapılabilmesi işlemidir. Traşsız saç ekimi erkeklerin tercih ettiği kadar saçlarının kesilmesini istemeyen kadınlarında en çok tercih ettiği yöntemdir. Vertex bölgesinde saç kaybı az olan kişilerde traşsız saç ekim yöntemi uygulanabilmektedir. Traşsız saç ekim yöntemi için FUE ve DHI teknikleri uygulanabilir. İşlem sonrası izlenen yollar aynıdır fakat traşsız saç ekimi yönteminde kişilerin gündelik yaşamına dönmesi oldukça hızlıdır.

Services Banner

KAŞ EKİMİ

Section Title Icon

Sıklıkla tercih edilmekte olan kaş ekimi sebepleri; kaşların yanlış alınması sonucu küsmesi, kaşların stresle dökülmesi, yanıklar ve yeni trendlere uyum sağlamak için kaş kalınlaştırma işlemleridir. Kaş ekimi sayesinde kişinin istediği hacim ve yoğunluğa ulaşılabilmektedir. Kaş ekimi işlemlerinde greftler ense bölgesindeki genetik olarak dökülmeye dayanıklı bölgeden alınır ve kaş bölgesine FUE veya DHI tekniklerinden herhangi bir tanesi kullanılarak uygulanabilir.

Services Banner

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Section Title Icon

Sakalları veya bıyıkları çıkmayan ya da seyrek olan erkeklerde uygulanan sakal ve bıyık ekimi ile kişinin istediği hacim ve yoğunluğa ulaşılabilmektedir. Sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde greftler ense bölgesindeki genetik olarak dökülmeye dayanıklı bölgeden alınır ve sakal ya da bıyık bölgesine FUE veya DHI tekniklerinden herhangi bir tanesi kullanılarak uygulanabilir.

Services Banner

SAÇ PRP ve MEZOTERAPİ

Section Title Icon

Saç PRP tedavisi kişiden alınan bir miktar kanın özel tüplerin içine konularak santrifüj edilmesi sonucunda trombosit yönünden zengin kısmının ayrıştırılıp ihtiyacı olan bölgeye enjekte edilmesidir. Saç MEZOTERAPİ tedavisi saç foliküllerinin ihtiyaç duyduğu büyüme faktörleri, mineral, vitamin, aminoasitlerin ihtiyacı olan bölgeye enjekte edilmesidir. Saç Prp ve Saç Mezoterapisi saçların incelmesi ve dökülmesi sonucu uygulanır ve saçların güçlenmesinde ve dökülmenin yüksek oranda durdurulmasında etkili yöntemlerdir.